Podařilo se

Pomohli jsme

Partneři

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER PRO ROK 2015

lagardere 

Partneři

broker

czechtourism

kudyznudy

jednota

jihotrans

campingfrymburk

protime 

Zobrazit partnery

FRYMBURKFEST LIPNO 2015 aneb NA SPOLEČNÉ VLNĚ

frymburk2015-455

Od 5. do 7.8. nabídne městys Frymburk návštěvníkům Lipenské přehrady další ročník multižánrového festivalu a opět podá i pomocnou ruku dětem s hendikepem.
Na pódiu nad hladinou Lipenské přehrady vystoupí tento rok legenda folku František Nedvěd, legendární rocková skupina Olympic a legendární rockový matador Aleš Brichta se svým Triem, festival podpoří i Wabi Daněk, skupina Blue Rocket a Zdeněk Podhůrský se svou kapelou Underhill. Po celé tři dny bude Lipenská přehrada svědkem charitativních dvojkoncertů a opět budou na pódiu předávány formální šeky s vybranou částkou (50,- z prodané vstupenky) rodinám a dětem projektu Číslo na Boha.
   Koncerty ovšem nebudou jedinou náplní festivalu. Připraven je dětský a rodinný program na každý den – dětská divadélka, ve spolupráci Vojenskými lesy bude v areálu jejich interaktivní expozice, ukázky dřevosochání, v rámci Dětského světa skákací hrad, trampolíny, pétanque, facepainting a další atrakce. Přehled doprovodných programů bude podrobně rozepsán na webových stránkách Frymburkfestu.
      Po celou dobu festivalu bude na pláži přehrady k dispozici klasický dřevěný vor mořeplavce pana Boháče, na kterém budou moct zájemci shlédnout malebná zákoutí Lipenské přehrady.
    Celá akce je pořádána OS Umění je radost, agenturami RURagency a Adventure Agency, ve spolupráci s městysem Frymburk a pod záštitou starosty pana Oto Řezáče.

www.frymburklipnofest.cz

frymbu-podpora455

DS klienti Frymburkfest 2015

Jakub Bouška – asistentka Madla

bouska455
Dobrý den, jsem maminkou 13-letého Kubíka. Ráda bych vás poprosila o finanční pomoc pro našeho syna Kubíka, který trpí těžkou mentální retardací, epilepsií, potřebuje trvalý dohled.
Kubík v důsledku postižení trpí nejen vážnými a trvalými zdravotními problémy, ale i velmi komplikovaně v životě navazuje vztahy. K našemu překvapení, jeden vztah se mu navázat podařilo a rádi bychom mu umožnili jeho existenci. Je to jeho osobní asistentka Madla.
Celý náš příběh není jen o podpoře jednoho člověka, dokonce ani dvou lidí, ale vlastně šesti lidí! Rozhodnutí o tom, že o Kubíka budeme pečovat v domácím prostředí a vlastními silami bylo naprosto jednoznačné a samozřejmé. Pomohl tomu i fakt, že Kubík velké množství lidí vedle sebe vůbec nesnese a tím pádem je o něj i péče „cizí“ osoby velmi komplikovaná. Než se však objevila osobní asistentka Madla a s ní i nová energie a hlavně potřebný odpočinek a čas pro všechny členy rodiny. Zároveň s ní přišel i nový a tolik příjemný impulz pro Kubu. S tím však vyvstala další potřeba financí, které prostřednictvím Dobrého skutku sháníme.
Předem děkujeme za podporu všem případným dárcům!
Gábina, Martin, Jakub, Markéta, Klára a…Madla
Abych vám přiblížila ještě naší rodinnou situaci, je nás 5. Rodiče, Jakub 12let, Markéta 9let a Klára 6let. Bydlíme v panelákovém bytě 3+1. V Českých Budějovicích.  Zájmy jsme vlastně ani donedávna neměly, protože jsme všechen čas s láskou a trpělivostí věnovali našemu Kubíkovi.
Až díky vstupu Madly do našeho života se naše dcery učí jezdit na kole, lyžovat a my se snažíme trávit čas v přírodě a objevovat nové věci. Prarodiče máme jedny v Budějovicích, ti jsou starší, pomáhají, jak zvládnou, tedy tak jedno dítě a 1xtýdně. Druhé prarodiče máme v Přerově a babička je stále ještě pracující, takže pomáhají 1x ročně tak 2týdny (berou si všechny 3 děti, naučili holky plavat). Oba jsme zaměstnáni jako geotechnici.


Předem velmi děkujeme za vstřícnost a případné dary.


Dobrým skutkem pro Kubíka a jeho rodinu je finanční dar 50 000 Kč na úhradu osobní asistence - asistentky Madly.

 

David Souček – rehabilitace

soucek455
Vážení dárci, tímto dopisem bychom se s Vámi chtěli podělit o náš příběh.
 Jsem maminkou dvojčátek Davídka a Martínka narozených 13.6.2009 a dcery Adélky. Davídek se narodil předčasně v 7. měsíci těhotenství společně s bráškou Martínkem.  
Martínek měl problémy se srdíčkem, které se vyléčily, ale Davídek se narodil s těžkým krvácením do mozku 4. stupně vlevo a 3. stupněm vpravo. Davídkovi museli do hlavičky voperovat hadičku, tzv. zkrat, který odvádí přebytečný mozkomíšní mok do střev, s touto hadičkou bude žít celý život. Bydlíme v rodinném domě s dětmi a manželem.
         
 Davídek má 5let. Je už to velký kluk, ale je na úrovni dvouletého dítěte. Je to naše velké mimčo. Do pravé ručičky nic neuchopí. Komunikuje s ním jen gesty a teď začíná pomalu opakovat slova, po poslední terapii v Adeli je schopen se pohybovat v okolí bydliště, má problémy s rovnováhou. Z diagnóz je to DMO (dětská mozková obrna), Epilepsie, obstrukční hydrocefalus a mentální retardace.
Někdy je to hodně těžké, vidět ostatní děti, kterým Davídek nestačí. Jenže stačí jeden jeho úsměv hlavně při plavání, to miluje.
Aby náš syn mohl dokázat více, je vždy potřeba plno rehabilitací, speciálních pomůcek, lázní apod. Ne vše je, ale vždy hrazeno zdravotní pojišťovnou. Syn půjde v roce 2016 na operaci nohy, kde mu budou uvolňovat šlachy. 6 týdnů bude mít nožičku v sádře a bude potřeba následná rehabilitace.
Máme výborné zkušenosti Davídkovi s 14-ti denním pobytem v rehabilitačním centru Adeli v Piešťanech (Davídek tam udělal první kroky), který není hrazený žádnou zdravotní pojišťovnou, ale výsledky tohoto centra jsou velmi dobré a již několik let ozkoušené.
Bohužel pro dosažení celkového zlepšení je nutné pobyt min. 3krát zopakovat. Jeden pobyt však vyjde na Eur 3 078,- (doba za 62,5 hodiny péče o dítě bez stravy a ubytování), což je pro nás nedostupné. Navíc ubytování se stravou stojí pro dvě osoby 23 tis Kč. Chybí nám 53 tis Kč k realizaci pobytu.
Tímto pobytem bychom chtěli Davídkovi pomoci zlepšit držení těla, rovnováhy, zpevnit mu celé svalstvo.  Určitě mu to pomůže posunout se aspoň o další krůček dopředu ve svém vývoji.


Předem děkují matka Lenka Gruberová Součková


Dobrým skutkem pro Davídka a jeho rodinu je finanční dar 53 000 Kč na úhradu speciální rehabilitace v centru Adeli.

 

Maruška Brunátová – rehabilitační kočárek Stingray

brunatova455
Dovolte mi, abych Vám představila svoji 16ti letou dceru Marušku. Narodila se s vrozenou vývojovou vadou mozku, mikrocefalií a špatně vyvinutými očními nervy. To vše způsobilo, že Maruška je těžce psychicky i fyzicky postižená, ležící, těžce slabozraká, trpí epilepsií.
I přes pravidelné cvičení a pobyty v lázních, musela Maruška v devíti letech na složitou operaci vykloubeného kyčle, naklopení pánve a vytvoření nové kloubní jamky. Bohužel po operaci se Marušce noha vytočila do strany a téměř ji nepoužívá. V roce 2012 absolvovala další náročnou operaci těžké skoliózy páteře, která ji velmi omezovala v jejím dosavadním životě. I když už nešlo páteř zcela narovnat, pomohla jí operace alespoň od bolestí, kterými do té doby trpěla a od nepříjemného celodenního nošení korzetu. Operace jí velmi pomohla i psychicky.
Maruška nepoužívá zbytky zraku, které má, ale přesto dokáže poznat své nejbližší. Nemluví, orientuje se v prostředí pouze sluchem. Bohužel je velmi citlivá na zvuky, a proto se velmi často leká. Marušce komplikuje život i problém s jídlem, neboť je schopná přijímat pouze speciální tekutou stravu z lahve.
Maruška žije v milující rodině, s péčí o ni mi pomáhá můj 22letý syn. Do její rodiny patří i  babička a dědeček, bez jejichž pomoci bych nedokázala zvládat  náročnou každodenní péčí o dceru. Tatínek nás opustil v Maruščiných třech letech.
I přes všechna postižení je Maruška velmi milá holčička, která má ráda básničky, říkanky, zpívání, poslech písniček a pohádek. Miluje houpání v houpačce a velmi ráda jezdí na procházky. Vzhledem k fyzickým problémům musím Marušce pořizovat rehabilitační kočárek, který umožňuje mnoho individuálních nastavení. Těmto požadavkům vyhovuje kočárek Stingray od firmy R82. Jedná se o kočárek, který také jako jediný umožňuje otáčení sedačky o 180 stupňů i s dítětem. Je to pro mě a dceru velmi důležité, neboť ji potřebuji vozit tak, abych na ni viděla.
Bohužel na kočárek přispívá pojišťovna jen částečně, doplatek ve výši 42 998,- Kč není v mých finančních možnostech uhradit. Proto si dovoluji obrátit se na Vás všechny s dobrým srdcem, zda byste přispěli Marušce na pořízení tohoto kočárku.


Za případnou pomoc dárcům předem moc děkujeme.
Ing. Iva Brunátová s dcerou Maruškou


Dobrým skutkem pro Marušku a její rodinu je finanční dar 42 998 Kč, doplatek na pořízení rehabilitačního kočárku Stingray. 

Adélka Jiranová

adela-jiranova-uvodni-foto

Naše dcera Adélka se narodila 19. 2. 2005 s dětskou mozkovou obrnou -
spastickou diparézou. Při narození nic nenasvědčovalo tomu, že by Adélka mohla mít nějaké zdravotní problémy, porod proběhl v termínu a zcela v pořádku. Asi v 6. měsíci jsme začali pozorovat nějaké menší problémy v sedu, později i v chodítku nepoužívala nožičky a ani nelezla. Nožičky za sebou tahala. V jednom roce se zjistila její výše uvedená diagnóza.
Začali jsme tedy cvičit Vojtovu metodu a k tomu využívat další různé doplňkové terapie jako je perličková koupel, hipoterapie, masáže a manuální protahování. Díky poctivému cvičení se Adélka dostala z plazení až chůzi s trojbodovými hůlkami.
Dcera také absolvovala již dvě operace, kdy jí prodloužili Achillovy šlachy. A v roce 2010 se nám podařilo absolvovat speciální rehabilitaci v Adeli centru v Piešťanech.  O dva roky později a v březnu 2014 také Klim-Therapy v Klimkovicích, kterou bychom chtěli několikrát zopakovat (bohužel pojišťovny ji nehradí). Tato terapie Adélce moc pomáhá zlepšovat stabilitu i chůzi a posilovat svalstvo.
Adélka navštěvuje 3. třídu ZŠ Praktická v místě bydliště (Trhové Sviny), ráda chodí do školy a hlavně do družiny, kde si může pohrát se svými vrstevníky, jelikož její handicap nedovoluje běhat s dětmi venku jako jiní. Adélka ráda maluje, čte, jezdí na speciálním kole a kouká na oblíbenou Kouzelnou školku s Michalem a Františkem.
Bydlím sama se dvěma nezletilými dětmi v panelovém domě. Často jezdíme na vesnici k babičce a dědovi, kde Adélka ráda pomáhá babičce, s čím může. Ve volném čase také rádi chodíme na procházky a jezdíme na výlety.

Je to běh na dlouhou trať, ale stále doufáme, že Adélka bude jednou samostatně chodit. Je to náš veliký sen.

Za každou pomoc moc děkujeme
Adélka a maminka Petra

Dobrým skutkem pro Adélku a její blízké je příspěvek ve výši 49.117,- Kč na rehabilitaci Klim-Therapy v Klimkovicích.

adela-jiranova-s-bratrem

adela-jiranova

Jak mohu přispět?

Koupí těchto věcí
DVD Underhill 100,-
víno Slaný déšť 155,-
Příspěvkem na účet
číslo účtu 2093558036/5500

Kulturní projekt Číslo na Boha v roce 2014 pomohl částkou 545 860 Kč

Skloubit kulturu s charitou se podařilo Zdeňkovi Podhůrskému v kulturním projektu Číslo na Boha.  Projekt, jehož cílem je finanční pomoc hendikepovaným dětem, odstartoval slavnostním křtem klipů a CD v prosinci 2012. Během roku 2013 i 2014 proběhla řada akcí, jejichž výtěžek (část ze vstupného) byl vždy věnován konkrétním klientům Dobrého skutku. V roce 2014 šlo o Frymburkfest Lipno, tour s Leonou Machálkovou, dva koncerty  Vivaldianna či vyhlašování cen Český Goodwill.

První klienti, kterým projekt pomohl ke speciální rehabilitaci v centru ADELI byli Julinka a Jiřík, dvojčata postižená DMO. Následovala další dvojčata, pak dalších jedenáct dětí. K dnešnímu dni projekt pomohl patnácti dětem a jejich rodinám částkou 784 343 Kč následovně:

2013

jméno účel částka
Dvojčata Sýkorovi Rehabilitace v centru ADELI 128 900
Dvojčata Benešovi Rehabilitace v centru ADELI 109 583
Celkem   238 483

 

2014

jméno účel částka
Štiller Lukáš rehabilitace Klim-therapy 90 590
Tereza Konjatová rehabilitace Klim-therapy 49 240
Jakubík Jan zdravotní kočárek (Benecykl Senior) 40 000
Košek David zdravotní kočárek Stingray 60 000
Zatloukalová Ivana rehabilitace Klim-therapy 49 240
Tůma Honza tříkolka Loped a rehabilitace v Jánských lázních 60 230
Broulíková Eliška fyzioterapie, aquaterapie 55 000
Oupěchová Jana rehabilitace Klim-therapy 46 060
Vorlíček Jiří osobní asistence 48 000
Soudný Jiří speciální autosedačka 25 000
Hudcová Terezka rehabilitace v lázních Teplice (15 lekcí) 22 500
Celkem   545 860

 

 

Chceme i touto cestou poděkovat za neuvěřitelné úsilí Zdeňkovi Podhůrskému, jeho organizačnímu týmu, všem účinkujícím i hostům, bez kterých by k těmto úžasným věcem nedošlo.   
Na dobré skutky spojené s kulturou se těšíme i v roce 2015!

Seznam proběhlých i chystaných akcí naleznete vždy na stránkách projektu: www.cislonaboha.cz

Vážení dárci, děkujeme všem, kdo využil možnosti přispět voláním na naši „linku na Boha“. Toto číslo je po roční činnosti ukončeno.

Číslo dárcovského účtu

2093558036/5500 TOTO JE ČÍSLO TRANSPARENTNÍHO ÚČTU NA KTERÝ MŮŽETE POSLAT VÁŠ PŘÍSPĚVĚK NA NAŠE DĚTI ..VE ZPRÁVĚ PRO PŘÍJEMCE NAPIŠTE ČÍSLO NA BOHA A VARIABILNÍ SYMBOL 3404, DĚKUJEME

Sociální sítě

AKCE V ROCE 2015

frymburk2015-265

AKCE SPOJENÉ S NAŠÍ CHARITOU v roce 2013

Během roku 2013 se podařilo uskutečnit ve prospěch našich dětských klientů tyto akce

Šanson ještě žije
sanson

Mlsání s hvězdami
foto 6 a

Mám ji v patách – tři večerní pořady v galerii Čakovického zámku
mamjivpatach

Káva o páté - dvě posezení se seniory v Čakovickém zámku
kavaopate

Český Goodwill www.ceskygoodwill.cz - projekt na podporu podnikatelského prostředí
ceskygoodwill

Víno a umění – projekt spojující umění a vinnou kulturu
vinoaumeni

Číslo na Boha online

Slaný déšť online

Media

Regina čr
prásk
sedmička
sedmička
super.cz
super.cz
týden
iDnes – MB a klip